Program

About the event:

Americký producent a multiinstrumentalista Brian Fenell aka SYML vystoupí v Lucerna Music Baru s novým EP DIM, které vyšlo 5. března. Brian Fenell byl dříve členem kapely Barcelona.

Zármutek může velice bolet. Může to být temný a brutální proces, který zřídkakdy nabízí průnik stíny truchlení po blízkém zemřelém. Ale Brian Fennell vystupující pod jménem SYML našel v zármutku útěchu tím, že se do něj položil a zármutkem se propsal.

DIM, jeho nové EP, které vyšlo 5. března, je pro něj “zkoumáním ztráty”, silnou meditací, které se daří z těch nejosobnějších tragédií udělat něco, co lze intimně procítit a čemu je možné porozumět. Fennell, který vydal své stejnojmenné album SYML s průlomovým singlem “Where’s My Love” v roce 2019, byl na jaře 2020 na turné s Dermotem Kennedym, ale jeho plány na další koncerty byly nemilosrdně přerušeny pandemií koronaviru. Doma v Seattlu se pak věnoval probírání skladeb a lyrických nápadů, na kterých pracoval v předešlých měsících. Spojoval je motiv ztráty ve všech jejích podobách. Rozpad vztahu, pocit provinění přeživšího, umírání otce.

“Tohle EP je z velké míry o ztrátě věcí, které jsou nám blízké,” říká. “Název DIM – Ztlumení se týká světla, které v sobě všichni nosíme. Když se to světlo ztrácí, jde o jakési ztlumení, ale spíš než o životě ve smutku – i když si osobně myslím, že prožít si smutek je občas docela zdravé – je to o vzdání cti tomu, co to světlo představuje, tomu, že je v nás pořád přítomné.”

DIM produkovali různí producenti – např. Paul Meany (spolupráce s Twenty One Pilots) a EP míchal Joe Visciano (SZA, Earl Sweatshirt, etc.).

Less

More events

Tomorrow
15/8

20:00

Seasick Steve / US – SOLD OUT

Sold out
Wednesday
17/8

19:00

Bright Eyes / US, support: Bookie Baker

Buy tickets
Thursday
18/8

21:00

Czechparties: Back To The Future

Tickets at the door
Friday
19/8

21:00

Pop 80´s & 90´s video party DJ Jirka Neumann

Tickets at the door
Show full program