Program

O akci:

Americký producent a multiinstrumentalista Brian Fenell aka SYML vystoupí v Lucerna Music Baru s novým EP DIM, které vyšlo 5. března. Brian Fenell byl dříve členem kapely Barcelona.

Zármutek může velice bolet. Může to být temný a brutální proces, který zřídkakdy nabízí průnik stíny truchlení po blízkém zemřelém. Ale Brian Fennell vystupující pod jménem SYML našel v zármutku útěchu tím, že se do něj položil a zármutkem se propsal.

DIM, jeho nové EP, které vyšlo 5. března, je pro něj „zkoumáním ztráty“, silnou meditací, které se daří z těch nejosobnějších tragédií udělat něco, co lze intimně procítit a čemu je možné porozumět. Fennell, který vydal své stejnojmenné album SYML s průlomovým singlem „Where’s My Love“ v roce 2019, byl na jaře 2020 na turné s Dermotem Kennedym, ale jeho plány na další koncerty byly nemilosrdně přerušeny pandemií koronaviru. Doma v Seattlu se pak věnoval probírání skladeb a lyrických nápadů, na kterých pracoval v předešlých měsících. Spojoval je motiv ztráty ve všech jejích podobách. Rozpad vztahu, pocit provinění přeživšího, umírání otce.

„Tohle EP je z velké míry o ztrátě věcí, které jsou nám blízké,“ říká. „Název DIM – Ztlumení se týká světla, které v sobě všichni nosíme. Když se to světlo ztrácí, jde o jakési ztlumení, ale spíš než o životě ve smutku – i když si osobně myslím, že prožít si smutek je občas docela zdravé – je to o vzdání cti tomu, co to světlo představuje, tomu, že je v nás pořád přítomné.“

DIM produkovali různí producenti – např. Paul Meany (spolupráce s Twenty One Pilots) a EP míchal Joe Visciano (SZA, Earl Sweatshirt, etc.).

Číst více

Další akce

Dnes
18/7

21:00

Summer masakr

Více informací
Zítra
19/7

21:00

Pop 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann

Vstupenky na pokladně
Sobota
20/7

21:00

Pop 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann

Vstupenky na pokladně
Středa
24/7

19:00

Wolfmother / AU, support: Goofy Cow

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program