Program

O akci:

Skupinu Kandráčovci založil v roce 2004 její primas Ondrej Kandráč. Členy tohoto seskupení jsou bývalí muzikanti z různých folklorních souborů. Hudebníci úzce spolupracují s regionálním vysíláním RTVS v Košicích. Koncert je vyprodaný.

Kandráčovci vydali množství alb. Tak například s vydavatelstvím Slovak Radio Records to byli dva mimořádně úspěšné CD-nosiče – A čija to chyža a Sinu muj. V roce 2008 získali Kandráčovci jako první lidová hudba na Slovensku najednou dvě platinové desky za své premiérové CD již zmíněný titul – A čija to chyža a Sinu muj! Hned o dva roky na to přidali další platinové CD za projekt Ó zabava, který se stal jejich prvním debutovým albem.

I to svědčí o profesionálních kvalitách těchto hudebníků. Po titulu Oj zabava přišlo v roce 2012 obzvlášť úspěšné album Dva Duby. Právě k němu se váže i mimořádně oblíbený koncert, který mohli vidět diváci v různých koutech Slovenska.

Na podzim v roce 2014 skupina Kandráčovci absolvovala koncertní šňůru při oslavě svých desátých narozenin a to ve velkém stylu po velkých sportovních halách v městech Východního Slovenska, které se jim podařilo vyprodat! Při této příležitosti vyšlo na podzim CD – 10 rokov s vami, na kterém jsou další skladby z produkce kapely. Ze zmíněné koncertní šňůry u příležitosti výročí skupiny vzniklo historicky první DVD & CD Kandráčovci – Galakoncert. Kapela si zahrála v doprovodu orchestru Jula Selčana, se Sborem sv. Cecilie, dua Fars a představili pěveckých hostů: Moniku Kandráčovou, Anku Poráčovou, Veroniku Šoltýsovou Rabadovou a Terezii Mandzákovou s nimiž v současnosti spolupracují.

V říjnu roku 2016 vychází Kandráčovcům další album Sokoli, který po čtyřech letech navázal na úspěšné album Dva duby. Přináší další skvělé hity jako: Šaľený východ, Na kostolnej veži, Nečakaj ma milá…

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Pátek
29/5

19:00

N.O.H.A. Noise of Human Art – eKoncert

Koupit vstupenky
Sobota
30/5

19:00

Katarzia – eKoncert

Koupit vstupenky
Čtvrtek
1/10

19:00

Vesna – křest alba

Koupit vstupenky
Úterý
6/10

20:00

Pokáč

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program