Program

O akci:

JCM v nové sestavě (Clem Clempson, Mark Clarke & Ralph Salmins) uctí památku Jona Hisemana na koncertním turné In Memory Of Jon Hiseman.

V dubnu roku 2018 oznámilo trio bývalých členů legendární kapely Colosseum Jon Hiseman, Clem Clempson a Mark Clarke vydání nového alba Heroes a následně i návrat na koncertní pódia. Obojí pod názvem JCM. Album Heroes vyšlo a kapela se rozjela na stejnojmenné turné, jehož pražská zastávka byla naplánovaná na 23. května. Bohužel po několika prvních koncertech hudební svět opustil frontman Jon Hiseman, který podlehl těžké nemoci.

Clem Clempson (Colosseum/Humble Pie/Jack Bruce) a basák a mistr zpěvák Mark Clarke (Colosseum, Rainbow, Uriah Heep) tak přišli o třetího člena svého nadšeně přijímaného power tria JCM. Zakladatel skupiny Colosseum se připojil k mnoha ztraceným hrdinům a idolům, kteří odešli do rockového nebe – Jack Bruce, Dick Heckstall-Smith, Gary Moore, Larry Coryell nebo Steve Marriott.

Zbylí dva členové JCM ale ctí přání Jona Hisemana, aby JCM hráli věčně. Výběr následovníka, který zasedl v nové sestavě za bicí, má historický rozměr. Než založil Jon Hiseman Colosseum, byl jedním z bubeníků britské R&B legendy Georgie Famea (Yeh Yeh). A kdo jiný by se měl chopit paliček, než dlouholetý spoluhráč Georgie Famea & Van Morrisona Ralph Salmins. Tento bubnující profesor, který hrál i pro Paula McCartneyho a Jamese Browna, přednáší na London‘s Royal College of Music a je nyní pevně integrován s JCM.

Setlist JCM na tomto turné bude obsahovat skladby z jejich alba z roku 2018 HEROES, věci od Humble Pie Four Day Creep nebo od Gary Moorea The Inquisition, stejně jako klasiku Colosseum jako např. Tomorrow’s Blues, Morning Story nebo senzační číslo Marka Clarkea Theme From An Imaginary Western.

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Středa
2/9

20:00

Walter Trout / US

Koupit vstupenky
Pondělí
12/10

20:00

Eric Gales / US

Koupit vstupenky
Pondělí
26/10

20:00

Ghostpoet / UK

Koupit vstupenky
Úterý
2/3

20:00

Larkin Poe / US

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program