Program
Datum akce: 29/6 20:00

Zakládající člen Alice In Chains Jerry Cantrell vystoupí v červnu v Lucerně

Americký kytarista, zpěvák, skladatel a zakládající člen legendární kapely Alice In Chains Jerry Cantrell přijede do Prahy v rámci koncertního turné ke své aktuální sólovce Brighten. Ta vyšla v říjnu 2021 a obsahuje singly Atone a Brighten.

Kromě svých ihned rozpoznatelných kytarových riffů a zpěvu je Jerry Cantrell především autorem a skladatelem. Jeho písničky zahrnují velmi vlivný katalog ikonických Alice In Chains, které spoluzakládal, kde zpíval, skládal většinu skladeb a hrál na kytaru. Navíc vydal i dvě klasická sólová alba Boggy Depot (1998) a Degradation Trip Volumes 1 & 2 (2002) a objevil se na albech mnoha velikánů rocku a metalu – od Metallicy k Ozzy Osbourneovi, Glenn Danzigovi & Deftones

Jeho hudba zazněla ve filmech režisérů Camerona Crowea a Judda Apatowa nebo ve snímcích John Wick a Spider-Man. Jerry Cantrell byl jedenáctkrát nominován na cenu GRAMMY, měl mnoho hitů na vrcholcích žebříčků, prodal přes třicet milionů nosičů a jako člen Alice In Chains získal v roce 2020 ocenění Museum of Pop Culture Founders Award.

Časopis Guitar World ho zařadil mezi 100 nejlepších kytaristů všech dob. Byla mu také udělena cena Stevie Ray Vaughan Award od MusiCares za podporu mnoha charitativních akcí.