Program
Datum akce: 16/12 18:00

Transglobal Underground se po pěti letech vrací do Prahy

Transglobal Underground jsou zpět v plné síle! Ve své nové post-covidové a post-brexitové éře opět obrážejí koncerty a nechávají po nich fanoušky stát v němém úžasu. V loňském a letošním roce už to pořádně rozjeli, rok 2024 pak bude ve znamení ještě divočejšího vývoje. Předtím ale vyšvihnou poslední opravdu exkluzivní show – u nás, v Lucerna Music Baru, a to rovnou se svou původní zpěvačkou Natachou Atlas, která se s kapelou na pódiu střetne znovu poprvé po třech letech!

Na začátku devadesátých let prorazili Transglobal Underground na elektro-dance scéně a stali se průkopníky v kombinování klubové muziky s world music. Prosluli hlavně svými živými vystoupeními, která sálají energií a díky kterým se stali jedním z nejoblíbenějších interpretů mnoha hudebních festivalů. Právě jejich energie a nadšení z nich udělaly celosvětově známou kapelu, která se svou show navštívila nespočet zemí.

Momentální složení kapely je postavené hlavně na původních členech. Hamid Mantu a Tim Whelan se dali dohromady s jednou z nejlepších hráček na sitár na celém světě Sheemou Mukherjee, zásadní postavou britské story-tellerské scény, a také s Ravem Neiyyarem, který vystupuje například s Bollywood Brass Bandem. Jejich show jsou tak po víc než třiceti letech snad lepší než kdy dřív! Přijďte se přesvědčit.