Program
Datum akce: 18/6 20:00

Nostalgic Boombox: Masta Ace a Marco Polo se vrací

Masta Ace a Marco Polo. Perfektní kombo. Nová deska Richmond Hill po šesti letech. Skvělá. Opět skvělá. Tyhle dva snad nešlápnou vedle! Obvykle dvě vyprodaný evropský turné za rok. Jakože každej rok. Oni jsou normálně v primeu! Jak je to možný? Jak je možný, že je Masta Ace v roce 2024 v životní formě? Jak je možný, že je v životní formě vlastně celej život? Jak je možný, že něčí kariéru definuje jedno album. Že se někdo otiskne do věčnosti jedním singlem, obvykle tím prvním. A někdo je takovej formát, že jeho kariéru rámuje a definuje celá jeho kariéra? To není jiná disciplína, to je jinej sport. Sprint vs maraton. Od roku 1988 a vydání singlu „Symphony“ 36 let na scéně a na úrovni, tomu říkám výkon. Je to „Good ‚Ol Love“, je to „Born To Roll“, je to „Breukelen (Brooklyn)“, je to „Nostalgia“, je to „Beautifull“…
Beaty a rýmy. MPC, flow a skreče.

Už od pecky „Nostalgia“ je to u tyhle dvojky jasný. Posouvaj, ale neměněj zvuk. Neměněj dres, neměněj tým, ani players. Pokud je true school boom bap rap tvoje krevní skupina, tyhle dva ti utrhnou žílu. Držej vlajku a nechávají jí vlát ve větru trendů.

Zrajou. S konkurencí i časy se perou se ctí. Žádný starožitný parodie. Žádná další jejich věc nezní trapně, na sílu nebo produkovaná na kalkulačce.
Straight from Crooklyn, better known as Brooklyn přichází Crooklyn Dodger #2.

Autenticita. Uvěřitelnost. Poctivost. Osobní sdělení. Odvaha. Pestrost. Každá deska s konceptem.
Masta Ace je možná chlap, kterej nemá monstr hit, co by mu zaplatil pohodlnej důchod v Karibiku. Prokletí ale může být i dar. Po padesátce je pořád hladovej. Nebojí se ani konfrontace s mladou smečkou jako Coast Contra.

Mluví, aby něco řekl. Má to obsah. Má to hloubku. Kdo z vašich oblíbených rapperů nahrál skladbu o diagnóze roztroušené mozkomíšní sklerózy? Kdo se mezi vlky nebojí témat jako je veganství?
Má co říct. Mluví ze sebe, ale není těžký ho nafeelovat. Mluví i za tebe. Uvěřitelnost. Víš, že nelže.

A Breukelen Story – minule to byla pecka jak hovado. A co teprve teď s novou deskou po šesti letech – Richmond Hill?

Koncert Masta Ace & Marco Polo si prostě nemůžeš nechat ujít. 18. 6. 2024 v Lucerna Music Baru, už to kroužkuj v kalendáři.