Program
Datum akce: 26/3 19:00

Jedinečný umělec Donny Benét zavítá do Lucerna Music Baru

Je tomu už víc než dekádu, kdy tento lamač nejen ženských srdcí s jedinečnou vizáží vtrhl na pódia, která si okamžitě podmanil. Rodák z australského Sydney, vlastním jménem Ben Waples, vystupující pod pseudonymem Donny Benét, ví, jak v dnešní době prorazit a zaujmout. Stačí k tomu originální outfit, řádně upravené vlasy, solidní knír a pořádná dávka osmdesátkového post-disca.

Donny Benét ve své muzice pracuje se syntezátory, elektronickými bicími, saxofonem nebo třeba elektrickou basou. Se všemi nástroji a technikou si umí poradit sám, inspirovat se nechává Princem, Alanem Vegou, Janem Hammerem nebo třeba Lou Reedem. Textově ho pak nejvíc ovlivňuje Tom Jones. A právě teď vydává novou desku, ke které vyrazí i na rozsáhlé turné.

Šesté studiové album Donnyho Benéta se jmenuje Infinite Desires a vyjde v magický den 29. února 2024. A tak jako je odvážné Donnyho nové album, stejně odvážné je i založení vlastního labelu Donnyland Records, který je dalším důkazem, že tento muž se ničeho nebojí. S novým labelem získává Donny taky novou sílu, díky které si dokáže udržet svůj odkaz budovaný od roku 2011 i v dalších letech, až bude čelit dalším výzvám.

Skladby na nové desce jsou hravé a přitom silné, vášnivé a sebevědomé. Pojednávají o romantice, ale také o respektu. O intimitě a uspokojení, ale také o souhlasu. To vše ožívá pod Donnyho taktovou prostřednictvím jeho živočišné energie a mužné muzikálnosti, díky které elektrizují publika pod pódii po celém světě. Přijďte se nechat uhranout touhle strhující muzikou!