Program
Datum akce: 21/9 20:00

Američtí She Wants Revenge jsou zpět a budou i v Praze

Americká rocková a post-punková kapela She Wants Revenge, kterou je těžké zařadit do konkrétního žánru a která má za sebou složitou historii s několika rozpady a tvůrčími pauzami, je zpět v plné síle! Věnuje se nahrávání nových věcí a je zpět i na pódiích. Na tom kruhovém u nás vystoupí 21. září.

Kapelu tvoří ústřední dvojice Justin Warfield a Adam Bravin, na pódiích a ve studiích ji pak doplňují další hudebníci. Právě Warfieldův specifický pěvecký projev určuje výraz celé tvorby, skladby jsou naléhavé a u každé z nich má posluchač pocit, že jí musí věnovat plnou pozornost a pochopit, o co v ní jde. Žánrově se She Wants Revenge pohybují mezi post-punkem, darkwave, gothickým rockem, ale jak sama kapela zmiňuje, tvoří i taneční hudbu, což je v jejich podání vlastně takový dance-rock.

She Wants Revenge zažili zásadní průlom v roce 2005, když podepsali smlouvu s labelem Flawless Records Freda Dursta z Limp Bizkit. Hned další rok měli venku debut se zatím největším hitem Tear You Apart, který na Spotify atakuje hranici 100 milionů přehrání. Neznamená to ale, že by udělali jednu dobrou studiovku a tím to haslo, naopak, jejich další alba byla ukázkou zrání a tříbení a She Wants Revenge díky nim dosáhli charakteristického a nezaměnitelného zvuku. Následovaly singly a několik EP, v roce 2020 oznámili „definitivní rozpad“ a v roce 2022 zase comeback.

Teď jsou She Wants Revenge opět aktivní, vloni stihli americké i evropské turné a letos se do Evropy zase vrací. Mluví se i o práci ve studiu, takže návrat by to mohl být se vším všudy! Nenechte si jejich zářijový koncert ujít, nikdy totiž nevíte, kdy to bude skutečně poslední příležitost!