Program
Datum akce: 8/11 20:00

5 důvodů, proč si nenechat ujít Annu Calvi

Ve čtvrtek 8. listopadu se v Lucerna Music Baru předvede britská kytaristka, zpěvačka a skladatelka Anna Calvi. Pokud stále váháte, jak naložit se čtvrtečním večerem, tak si přečtěte 5 důvodů, proč byste měli být večer na osmou před klubem. Vstupenky pořídíte u nás na webu anebo na místě.

1. Fenomenální živáky
Anna Calvi je naživo úchvatná. Od temných a zastřených poloh se ve vteřině dostane do kytarové extáze a vykouzlí na pódiu tolik emocí, že okamžitě strhne publikum na svou stranu.

2. Přijíždí s novou deskou
Anna Calvi vydala v srpnu nové studiové album Hunter, které jí produkoval Nick Launay, stojící třeba za zvukem Nicka Cavea. Basu na desku nahrál Martyn Casey z The Bad Seeds a za klávesami se objevil Adrian Utley z Portishead. Novinku skvěle přijala kritika i fanoušci a vy si nyní můžete nový materiál poslechnout i v Praze.

3. Anna Calvi jako symbol ženské emancipace
Virtuózní hráčka na kytaru, skladatelka, zpěvačka. Nadžánrová umělkyně, která pracuje s mnoha tématy. Na nové desce reflektuje Anna pocit svobody, vlastní sexualitu a hranice genderové konformity. „Bojuji proti pocitu outsidera a snažím se najít místo, kde se budu cítit doma. Věřím, že gender je spektrum,“ prohlásila o albu Hunter.

4. Spolupráce s hudebními legendami
Kromě již zmíněných chlapíků z The Bad Seeds a Portishead spolupracovala Anna Calvi třeba s legendárním Davidem Byrnem, frontmanem amerických Talking Heads. Z jejich spolupráce vyšel skvělý song hit Strange Weather.

5. Je milována hudebními kritiky
Anna Calvi je od začátku své kariéry pravidelně v nejužších výběrech různých hudebních cen – ať už se jedná o BBC Sound, UK Festival Awards, Brit Awards nebo prestižní Mercury Prize. Mnoho z nich také vyhrála, takže o kvalitě její hudby nemůže být sporu. Přijďte se přesvědčit na vlastní uši. :)