Program
Datum akce: 30/11 18:00

5 důvodu, proč jít v pátek na Sevdalizu

V pátek 30. listopadu si naše kruhové pódium podmaní Sevdaliza, íránsko-holandská zpěvačka, hudebnice a jedna z největších senzací světové nezávislé scény. Pokud máte rádi trip-hop, experimentální elektroniku či avantgardní pop, tak tady pro vás máme důvody, proč do Lucerna Music Baru zajít. Vstupenky pořídíte u nás na pokladně (590 Kč), na webu (627 Kč) anebo na místě za 690 Kč.

1. Vrací se do Prahy po jarní vyprodané show
Sevdaliza u nás hrála letos na jaře ve Futuru a koncert byl dlouho dopředu beznadějně vyprodaný. Klub praskal ve švech a šlo o jeden z highlightů jarní sezóny. Kdo si ten večer pamatuje, půjde v pátek znovu. A kdo nebyl, má to teď jedinečnou šanci napravit!

2. Má na kontě skvělá alba
V loňském roce vydala dlouhohrající debut ISON, který se svou brilantností a inovátorským soundem zcela vymyká současné běžné produkci. Hned tak někdo takovou kombinaci unikátního zvuku a podmanivého hlasu nemá, Sevdalizu si prostě nespletete. Letos navíc vyšlo ještě EP The Calling, které předchozí debut skvěle doplňuje a spoluvytváří tak sebevědomý hudební celek.

3. Její živáky vás dostanou
Jedna věc je ponořit se do poslechu Sevdaliziny hudby v pohodlí domova, ale druhá věc je zažít jí live. Spirituální zážitek z desky je v živém provedení ještě o pořádný kus silnější a i když jste Sevdalizu už viděli třeba desetkrát, stejně budete chtít jít na koncert znovu. To nám věřte!

4. Mixuje žánry jako nikdo jiný
Sevdaliza na svých nahrávkách propojuje trip-hop, experimentální elektroniku či avantgardní pop a přidává k tomu ostré basové linky a orientálně zabarvené smyčce, odkazující k jejím teheránským kořenům. Tuhle směs korunuje svým jasně rozpoznatelným, tajemně zastřeným hlasem.

5. Svoji hudbu podtrhuje výraznou vizualitou
Nevšední a originální hudba zpěvačky je podtržena výjimečnou vizualitou klipů a hudebních videí, která Sevdaliza vytváří společně s dalšími umělci. Milionová zhlédnutí na YouTube jsou toho důkazem – na proklikání jejího kanálu si vyhraďte alespoň hodinu času, dřív vás to stejně nepustí. :)