Program

O akci:

Přesunuto z Futura. Vstupenky zůstávají v platnosti.
Line up: 19:00 otevíráme, 20:00 Noonzy, 21:00 Warhaus

Je to už půl desetiletí, co Warhaus, projekt Maartena Devolderea (Balthazar), znenadání dobyl naše hudební srdce svým triumfálním dvojitým vítězstvím alb We Fucked a Flame into Being (2016) a Warhaus (2017). A nebylo to tím, že by trpělivě tvořil v Ghentu nové dílo.

Písničky na zbrusu novém albu Ha Ha Heartbreak, které vyšlo v listopadu 2022, z něj vytryskly během pouhých tří týdnů pobytu v italském Palermu. Devoldere prostě potřeboval samotu v hotelovém pokoji, kytaru, mikrofon a srdce, které bylo nedávno rozlámané na tisíc kousků. Zármutek bylo tak těžké překonávat, takže Sicílie se jevila jako dobrý únik. Ale jak to vždy chodí, ti, kdo překotně prchají od života, vběhnou přímo do sebe.

Posluchač si toho zpočátku ani nevšimne. Zakouřená první skladba a první singl Open Window vás téměř roztančí, i když ta vaše láska odešla… budoucnost vypadá přece slibně. Skladba se nakonec téměř rozjásá ve stylu francouzského sedmdesátkového filmu. Album nás ale postupně přesvědčuje, že tenhle suverén to pod kontrolou vlastně ani moc nemá. Písničky postupně nabývají na trýznivosti, tedy v textech, protože hudba je krásně a nečekaně lehká. Smyčce, doprovodné vokály, dechy, hravý klavír. Tenhle kontrast formy a obsahu dělá z desky silný zážitek.

Album produkoval Jasper Maekelberg, který na desce ponechal sicilské nahrávky zpěvu v jejich celistvosti. Ha Ha Heartbreak je dosud nejosobnější deska Warhaus, deska s mnoha vrstvami truchlení a zármutku. Osloví všechny ty, kterým láska někdy zlomila srdce.

Číst více

Další akce

Čtvrtek
26/9

19:30

Top Dream Company – Hotovo dvacet

Koupit vstupenky
Sobota
28/9

19:00

The Kiffness / JAR

Koupit vstupenky
Středa
16/10

20:00

Timudej

Koupit vstupenky
Sobota
9/11

18:30

Royel Otis / AU

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program