Program

O akci:

Květnový mezinárodní víkend žen přivítá dvě špičky žánru world music. Finskou kapelu Värttinä a český hudební soubor BraAgas. V rámci seriálu koncertů s názvem Mezinárodní víkend žen, který již několik let pořádá agentura Liver Music, navštíví Českou republiku finská folková skupina Värttinä. Jako support vystoupí česká, několikrát oceněná skupina BraAgas.

Klenot finské lidové hudby představí skladby z posledního studiového alba Viena a další skladby z jejich více než třicetileté hudební kariéry, během které Värttinä vydala dvanáct studiových alb a získala řadu hudebních ocenění. V roce 1992 to byla cena Emma, v roce 1999 cena BASF Master Award, v roce 2005 Finland Prize a v roce 2012 Womex Artist Award.

Skupina pochází z městečka Rääkkylä v regionu Karélie ve východní části Finska, pouhých 40 km od ruské hranice. Charakteristickým rysem souboru je pronikavý ženský zpěv. Velmi osobitý hudební doprovod tvoří akustické nástroje včetně akordeonu a kytary. Průlom na mezinárodní scénu se Värttinä podařil s deskou Oi Dai z roku 1991. Styl Värttinä se opírá o bryskní harmonie, které mají na starosti tři zpěvačky – zakládající členka Mari Kaasinen se Susan Aho a Karoliinou Kantelinen.

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Čtvrtek
30/3

18:30

Pokáč – VYPRODÁNO

Vyprodáno
Úterý
11/4

20:00

Kateřina Marie Tichá & Bandjeez

Koupit vstupenky
Čtvrtek
25/5

19:00

Slam poetry – křest vinylu 20 let českého slamu

Koupit vstupenky
Neděle
9/7

20:00

Kiefer Sutherland / US

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program