Program

O akci:

Americké trio Tortured Soul kombinující soul s housovými beaty je tím nejlepším důkazem, že moderní taneční muzika může skvěle fungovat i zahraná naživo. Kapela v čele se zpívajícím bubeníkem J. Christianem Urichem vydává v květnu album Hot For Your Love Tonight, jenž je věnováno památce klávesisty a zakládajícího člena Ethana Whitea. Ten zemřel náhle v březnu tohoto roku ve věku 39 let. Čeští fanoušci se nové desky dočkají přesně v den jejího vydání 11. května, kdy Tortured Soul vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

Hot For Your Love Tonight je první studiové album Tortured Soul po dlouhých sedmi letech a celkem třetí v jejich čtrnáctileté historii. Nahrávka obsahuje 12 tracků včetně již dříve vydaných singlů Can’t Keep Rhythm From a Dancer a I Know What’s On Your Mind, který byl napsán a koprodukován Christianem a Ethanem ve spolupráci s jihoafrickou legendou house music Black Cofee. Píseň Can’t Keep Rhythm From a Dancer zabodovala v řadě rozhlasových stanic včetně prestižních BBC Radio 2, Jazz FM nebo Mi-Soul.

O Tortured Soul v superlativech nemluví jen jejich věrní fanoušci, ale také respektované hudební osobnosti. Lenny Kravitz o jejich muzice prohlásil poeticky: „Hudba Tortured Soul zní jako hudba, na kterou bych chtěl vstávat v sobotu ráno, kdy se derou sluneční paprsky skrz okno“. Uznávaný DJ a vydavatel Gilles Peterson zase prohlásil Tortured Soul za budoucnost house music. Vřelých slov se kapele dostalo i od Stevie Wondera a Carla Coxe. Není se co divit. Americké trio totiž ukazuje, že moderní dance music nemusí být čistě jen DJská záležitost. Tři vynikající muzikanti spojují naživo tepající housové beaty se soulovými vlivy Prince, Heatwave a Kool & The Gang a vytváří perfektně groovující směs.

Na Facebooku Tortured Soul nedávno zveřejnili odkaz na peněžní sbírku, která v následujícím roce podpoří manželku a dvě děti zesnulého Ethana Whitea. Přispívat můžete zde: Gofundme

SUPPORT:
Radek Honc (Expres FM)

Line-up:
20:00 club open
20:15 Radek Honc (Expres FM)
21:15 Tortured Soul
after Radek Honc (Expres FM)

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Vstupenky online

Další akce

Neděle
19/4

19:00

Original Vintage Orchestra

Koupit vstupenky
Čtvrtek
14/5

20:00

Timudej + Circus Problem, special guest: Malalata

Koupit vstupenky
Středa
20/5

19:30

N.O.H.A. Noise of Human Art – křest alba

Koupit vstupenky
Středa
24/6

20:00

Jimmy Eat World / US, support: Together Pangea

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program