Program

O akci:

Tři živé kapely (TiNG, AneboAfro, Hravé Hlasy) a pestrobarevná cesta kolem světa s mnoha hudebními styly (reggae, afro, ska, balkan, latino, acappella) během jednoho večera!

TiNG je osmičlenná mezinárodní banda působící v Praze. Kapela si vytvořila unikátní styl, který vychází z rozdílných původů muzikantů a také z rozdílných žánrů (swing, reggae, ska, gypsy, dancehall, drum ‚n bass, hip-hop), které kombinují. Smícháním všeho dohromady kapela připravila značně pestrý koktejl, který do sebe kopnete na jeden zátah! Frontmanem kapely je zpěvák a multiinstrumentalista MC Turner, který po několika letech strávených na cestách po světě zakotvil v České Republice. Za své debutové album Man vs Wild získala kapela cenu Anděl v žánru ska & reggae.

AneboAfro je devítičlenná hudebně-taneční kapela z Bamako, Prahy a Kadaně. Každý z členů hraje na několik nástrojů, čehož kapela využívá k dosažení zvukové pestrosti a nečekaným změnám v aranžích skladeb. Základem rytmiky jsou tradiční západoafrické bubny (djembe, dundun, sangban, kenkeni), které se prolínají v africké polyrytmii a vytváří taneční groove. Nad africkými rytmy zní melodické nástroje (kytara, balafon, klávesy, dechová sekce) a vícehlasý zpěv inspirovaný nejen Afrikou. Kapela zpívá v afrických jazycích Bambara a Susu a také česky, francouzsky a anglicky. Frontmanem kapely je charismatický zpěvák, showman a tanečník Abdul Traore (Mali), který do repertoáru přináší též moderní africké vlivy a autorské texty. Vystoupení AneboAfro je nabité živelnou energií i díky výrazné vizuální složce, kterou představují divoké a svůdné africké tance. Kapela vystupuje v originálních afrických kostýmech a maskách, aby diváky plně vtáhla do atmosféry africké oslavy. Během tohoto večera oslaví AneboAfro 10 let na scéně a zároveň pokřtí své druhé album Djoko Djouku. AneboAfro vystoupí ve speciální velké sestavě včetně mnoha hostů a bývalých členů. Přijďte si užít podmanivé africké melodie, taneční show a rytmickou smršť, která vás zaručeně nenechá sedět! :)

Hravé hlasy – tvořivý sbor LuHawy Goldin (Yellow Sisters), který se svým všeprostupujícím melodickým vlněním dotkne vaší duše. Hravé Hlasy o sobě říkají: „Náš repertoár tvoří především písně z vlastní tvorby. Tématicky se dotýkáme přírody a přírodní spirituality, překvapujeme posluchače i sami sebe, kolik zajímavých zvuků hlas dokáže, když si hrajeme… vylaďujeme tóny, brousíme techniku, tvoříme nové písně, improvizujeme. Každý je sám sebou, přesto všichni dohromady……právě odlétáme na Venuši, poleťte taky.“

O warm-up a after-party se postará RSB (Reggae Sound Buštěhrad).

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Středa
11/10

20:00

Timudej

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program