Program

O akci:

Na pozvání Institutu Prague Music Performance (PMP) přijíždí do Prahy zakladatel zpěvák a kytarista kultovní skupiny Sonic Youth Thurston Moore za doprovodu skupiny, kterou tvoří Steve Shelley (Sonic Youth), Deb Googe (My Bloody Valentine) a James Sedwards (uk).

Thurston Moore zaujímá přední linii alternativní rockové scény od chvíle, kdy byl tento osobitý přídomek poprvé použit pro označení jakékoliv hudby, jež se vzpírá měřítkům mainstreamu a překračuje jeho šeď. Je vedoucím členem Sonic Youth, skupiny, která nadchla celou jednu generaci rockerů a obrátila její pozornost k hodnotě experimentování – od inspirace Nirvanou při svém zrodu až po vydání vlastního studiového alba Daydream Nation. Tuto nahrávku zařadila v r. 2006 knihovna Kongresu USA do Národního archívu historických nahrávek (National Recording Registry). Thurston Moore spolupracuje s mnoha významnými umělci (Yoko Ono, Merce Cunningham, Cecil Taylor, Rhys Chatham, Lydia Lunch, John Zorn, Takehisa Kosugi a Glenn Branca).

Jeho nová deska The Best Day, která vyšla v zaří, přináší hudbu založenou na pozitivním přístupu ke světu a radikální lásce. Jednotlivé písničky oscilují od téměř oslavného hymnu na popírání autority a občanský aktivizmus a la Crazy Horse v úvodní skladbě až po závěrečnou kontemplaci na téma objevování nových světů, jak se to projevuje ve skladbě “Rosetta“, jež dostala svůj název podle evropské kosmické sondy zkoumající vesmírné galaxie a komety. The Best Day představuje v uměleckém životě Thurstona Moora novou a radostnou kapitolu a je zároveň příslibem tvůrčího vrcholu pro každého, kdo se zajímá o jeho přínos avantgardní hudbě a psaní. Je stejně silnou výpovědí jako všechno, co Moore vytvořil ve své kariéře po rozpadu Sonic Youth – vyzrálá a přitom mladistvě svěží.

Support: Please The Trees

20:00 Please The Trees
21:00 Thurston Moore Band

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Dnes
4/6

19:00

One Ok Rock / JP – VYPRODÁNO

Vyprodáno
Středa
7/6

20:00

Psychedelic Porn Crumpets / AU, support: Thumpasaurus

Koupit vstupenky
Pondělí
12/6

20:00

Melvins / US, support: Taipei Houston

Koupit vstupenky
Pátek
15/9

18:00

Lime Cordiale / AU

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program