Program

O akci:

Do České republiky se na jaře vrátí virtuózní americký basista, zpěvák a skladatel Thundercat! Držitel Grammy vystoupí se svou kapelou v rámci rozsáhlého světového turné. Pokud si rádi poslechnete moderní fusion R&B, jazzu, soulu a elektroniky, nenechte si tuto mimořádnou koncertní událost ujít.

Před Thundercatem se představí domácí projekt Android Asteroid. Půjde o jediné exkluzivní vystoupení v tomto roce. Android Asteroid totiž připravují materiál na čtvrté album, takže jedinou šanci vidět je letos naživo máte právě 5. dubna!

Thundercat vydá 24. února na labelu Brainfeeder své třetí studiové album Drunk. Deska obsahuje 23 tracků a představuje epickou cestu do mysli hudebního génia. Na albu hostuje hned několik zvučných jmen. Těšit se tak můžeme na jména jako Kendrick Lamar, Pharrell, Michael McDonald (Steely Dan / The Doobie Brothers), Kenny Loggins, Wiz Khalifa, Kamasi Washington a samozřejmě mozek labelu Brainfeeder Flying Lotus.

Thundercat (vlastním jménem Stephen Bruner) je vyhledávaným basistou, který spolupracoval s velkými jmény jako Erykah Badu, Flying Lotus, Kendrick Lamar, Stanley Clarke nebo Suicidal Tendencies. Za kolaboraci s Kendrickem Lamarem na tracku These Walls získal letos svou první Grammy v kategorii Best Rap/Sung Collaboration.

Svou sólovou, hudebními kritiky vysoce ceněnou, produkci vydává Thundercat na labelu Brainfeeder, kterému šéfuje Flying Lotus. Ten se podílel jako producent jak na debutu The Golden Age of Apocalypse (2011), tak i na dalších dvou studiovkách Apocalypse (2013) a The Beyond / Where the Giants Roam (2015). Na oplátku Thundercat účinkoval na posledních třech deskách Flying Lotuse. Zatím posledním studiovým počinem Thundercata je singl Bus In These Streets, který vyšel letos v srpnu a na němž se kromě Thundercata (vocals, bass) podíleli Flying Lotus (programming, editing) a Louis Cole (keyboards, drums, programming).

Thundercata na pražském koncertu doprovodí jeho přátelé Dennis Hamm (keys) a Justin Brown (drums).

Line up:
20:00 doors
20:45 Android Asteroid
21:45 Thundercat

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Pondělí
17/6

19:00

Biohazard / US + Downset, support: Crippled Fingers – VYPRODÁNO

Vyprodáno
Úterý
18/6

20:00

Masta Ace & Marco Polo / US, support: Zac Ivie

Koupit vstupenky
Sobota
6/7

18:00

City Morgue / US – VYPRODÁNO

Vyprodáno
Úterý
9/7

19:00

Ski Mask the Slump God / US

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program