Program

O akci:

LINE-UP:
18:00 doors open
19:00 The Stamp
20:00 The View
21:30 end

The View vám řeknou na rovinu, proč si jako producenty svého nového skvělého melodického alba Ropewalk vybrali Alberta Hammonda Jr a Guse Oberga, kytaristu a producenta The Strokes. “’Protože je z The Strokes!”, směje se basák Kieren Webster. “A zdálo se, že o to hodně stojí.” “Jeho táta je písničkář,” dodává zpěvák a kytarista Kyle Falconer, vědom si toho, že Albert Hammond Senior byl v šedesátých a sedmdesátých letech velice úspěšný skladatel, “a s The Strokes natočil spoustu desek. Zná naše písničky skrznaskrz. Brali je s Gusem jednu po druhé. Spolupráce s ním je pro nás jako velký kompliment!”

V roce 2015 slaví kapela desáté výročí. Před deseti lety The View explodovali jako granát ve městě Dundee, hráli odvázaný puberťácký rock´n´roll s hymnickými refrény, kterými si ihned získali oddané fanoušky. Singly Wasted Little DJs a Superstar Tradesman bodovaly v hitparádách, následovalo debutové album Hats Off To The Buskers, které rovnou vyskočilo na vrchol hitparády a bylo nominováno na cenu Mercury. A to téhle čtyřce bylo něco málo přes dvacet. The View vzali své nové páté album pořádně od podlahy – Falconer, Webster, kytarista Pete Reilly a bubeník Steve Morrison se rozhodli poprvé spojit se zkušenými producenty. Prvním singlem je skladba Marriage, kterou Falconer nosil v hlavě šest let. Album vznikalo v Hamburku a bylo nahráno za tři týdny loni v listopadu, v New Yorku ho míchal Justin Gerrish, který se proslavil spoluprací s Vampire Weekend. Album Ropewalk svými špičkovými písničkami mluví samo za sebe. O deset let starší, o deset let mladší – The View zas jedou na plný plyn.

The View v Praze vystupovali v roce 2012 v pražském Lucerna Music Baru a 6. února se vrátí na místo činu, aby své album Ropewalk představili tuzemskému publiku.

Číst méně

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Pátek
17/6

18:00

Battles / US

Koupit vstupenky
Úterý
21/6

19:00

Crime & The City Solution / AU + Hugo Race

Koupit vstupenky
Středa
22/6

20:00

Jimmy Eat World / US, support: Together Pangea

Koupit vstupenky
Úterý
28/6

20:00

Laura Jane Grace / US, support: Cold Years

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program