Program

O akci:

Americká rocková skupina The Afghan Whigs, kterou tvoří frontman a kytarista Greg Dulli, baskytarista John Curley, multiinstrumentalista Rick Nelson, bubeník Patrick Keeler a nový kytarista Christopher Thorn (Blind Melon), se poprvé po pěti letech vrátí do Evropy a v rámci letního turné nevynechá ani Lucerna Music Bar, kde vystoupí v pátek 29. července 2022.

V únoru The Afghan Whigs vydali elektrizující nový singl I’ll Make You See God, první novou hudbu od alba In Spades z roku 2017. Tato strhující rocková skladba se objevuje i v připravované hře Gran Turismo 7 pro PlayStation a singl vychází u Royal Cream/BMG. I’ll Make You See God je nadupaný banger, v němž se projevuje silný vokál Grega Dulliho, který i po třiceti letech od založení kapely v roce 1986 stále skvěle funguje. „Je to jedna z nejtvrdších rockových písní, které jsme kdy udělali,“ poznamenal Greg Dulli.

V květnu a červenci pak vyšly další dva singly The Getaway a A Line Of Shots. Všechny tři tracky budou součástí nového alba, jehož vydání je naplánováno na září letošního roku.

Od svého vzniku v Cincinnati v Ohiu v roce 1986 The Afghan Whigs nikdy nehráli podle konvenčních pravidel. Na pozadí kostkovaného grunge stylu počátku 90. let se Whigs odlišovali od svých současníků tím, že chodili v oblecích a mnohem častěji sklouzávali k rytmu Marvina Gaye než že by omílali riffy Black Sabbath.

A odlišují se stále. Po šestadvaceti letech se prostě nepředpokládá, že by kapely dělaly nejúchvatnější hudbu svého života. Po jedenáctileté pauze a comebacku v roce 2012 Whigs rozšířili už tak bohatou diskografii o dvě velice oceňované desky: Do to the Beast (2014) a In Spades (2017).

Číst více

Další akce

Středa
24/7

19:00

Wolfmother / AU, support: Goofy Cow

Koupit vstupenky
Úterý
10/9

19:00

Ota Balage Band & Tereza Barešová

Koupit vstupenky
Sobota
14/9

18:00

Beatsteaks / DE

Koupit vstupenky
Pondělí
30/9

20:00

Pan Lynx

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program