Program

O akci:

Hned zkraje roku 2017 jde opravdu o hodně – tedy stran divoké přírody u nás v Česku určitě! A proto PRIESSNITZ a TATA BOJS hrají tento lednový koncert.

Jak mnozí víte, 2. prosince poslanci a poslankyně v Parlamentu velice slušnou většinou konečně schválili novelu zákona o ochraně přírody v ČR, a to včetně nových pravidel péče o národní parky. Je to dobrý a potřebný zákon. Sněmovna jím potvrdila cíl ponechat nejméně polovinu rozlohy našich národních parků divoké přírodě tak, jak je ve světě běžné (protože potřebné), a také doplnila úplný zákaz rozprodeje veřejných (státních/obecních) pozemků na území národních parků, čili už nebude možné je převádět do rukou spekulantů.

Takže je vyhráno, říkáte si? Ano, důvod k radosti to skutečně je, ovšem zatím jen malý a dočasný. Protože teprve až když zákon schválí také Senát (bude hlasovat právě teď v lednu) a následně podepíše prezident, dostane divočina v našich národních parcích skutečně šanci, kterou potřebuje. Je to důležité! A tak prostřednictvím koncertu tentokrát spolu s Priessnitz a Tata Bojs apelujeme na senátorky a senátory, aby dobrý zákon podpořili a doplnili do něj také záruky, že rozšíření míst pro divokou přírodu proběhne v národních parcích v brzkém termínu a začne se s tím ideálně hned a ne třeba až za padesát let.

Vy svou podporu můžete vyjádřít právě třeba svou osobní účastí na tomto již sedmém KONCERTU PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU (tentokrát s podtitulem NEJEN PRO NI), nebo třeba podpisem petice za dobrý zákon o NP Šumava (najdete např. na www.hnutiduha.cz/petice), pokud jste jej dosud nepřipojili. Anebo svému senátorovi či senátorce rovnou napište nebo je nejlépe přímo v Senátu navštivte a řekněte jim, co od nich stran projednávání daného zákona očekáváte.

Koncerty pro divočinu podporujeme dlouholeté aktivity Hnutí DUHA a zároveň bychom rádi, abychom divočinu my lidé, bežní občané, mohli vidět a prožívat nejen v národních parcích. Proto také podporujeme projekt Česká divočina, který hledá další místa pro divokou přírodu. (www.ceskadivocina.cz)

Koncert je vyprodaný.

PETICE: www.hnutiduha.cz/petice
PŘIPOJTE SE K DIVOČINĚ NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/DIVOCINA.SUMAVA/

Foto: (c) Martin XAXAP Tomáš

LINE-UP:
19.00 otevření klubu
19.55 TATA/BOJS (nekrácený set)
21.55 PRIESSNITZ (nekrácený set)

Číst méně

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Zítra
4/10

19:30

Mudhoney / US, special guests: The Drove, Ari & Indi

Koupit vstupenky
Pondělí
10/10

20:00

The Brian Jonestown Massacre / US

Koupit vstupenky
Čtvrtek
13/10

19:30

Levellers / UK, support: Nick Parker & The False Alarms

Koupit vstupenky
Neděle
16/10

20:00

České srdce – 33 let

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program