Program

O akci:

Line up:
18:00 doors
19:00 Dylan Cartlidge
20:00 Superorganism

Indiepopová kapela Superorganism přijede do Lucerna Music Baru v rámci velkého turné k novému albu World Wide Pop.

Když byly v roce 2017 nahrány první skladby seskupení Superorganism, reakce veřejnosti byly nadšené. Estetika skupiny byla ohromující, směs psychedelického indie popu a jiskřivá funky elektronika v písni Something For Your M.I.N.D. nadchla i Franka Oceana, který ji pustil na svém rádiu Blonde. Objevily se spekulace, kdože se to za jménem Superorganism vlastně skrývá – je to konceptuálně-popový projekt starší rockové kapely nebo virtuálního avatara pro nějakou známou celebritu? Někteří online skeptici se dokonce ptali, jestli vokalistka Orono, japonská zpěvačka a skladatelka, která se s dalšími členy kapely spojila přes internet při imatrikulaci na střední škole v Nové Anglii, dokonce vůbec existuje.

V roce 2018, kdy vyšlo jejich stejnojmenné LP, však bylo jasné, že Superorganism je skutečná kapela, složená ze skutečných hudebníků, se skutečným talentem pro tvorbu výstředních zpěvánek působících kolosálně i povědomě zároveň. Během dalších čtyř let od vydání debutu Superorganism procestovali svět včetně dvou vystoupení v Praze a setkali se s několika svými hudebními hrdiny.

Také ale složili a nahráli zbrusu nové album World Wide Pop. Skupina ve složení Orono, Harry, Tucan, B a Soul navázala na maximalismus svého prvního alba. Na World Wide Pop měla skupina poměrně hodně času a vzájemné porozumění a poznávání se dalo vzniknout jakési tvořivé konvergenci. Na albu se podíleli producent Stuart Price (Madonna, The Killers) a v prvním singlu Teenager blízcí přátelé a bývalí kolegové z turné CHAI a Pi Ja Ma.

Svými hlasy dále obohacují album Oronin dlouholetý hudební hrdina Stephen Malkmus, britský rapper Dylan Cartlidge a hvězda J-Popu Gen Hoshino. World Wide Pop je svědectvím o étosu Superorganism, který nade vše upřednostňuje zvídavost, propojenost a požitkářské experimentování.

Číst více

Další akce

Sobota
28/9

19:00

The Kiffness / JAR

Koupit vstupenky
Středa
16/10

20:00

Timudej

Koupit vstupenky
Úterý
19/11

19:00

Xindl X – křest alba

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program