Program

O akci:

Vzhledem k obrovskému zájmu se koncert Skunk Anansie přesouvá do pražského Forum Karlín. Vstupenky zakoupené do Lucerna Music Baru zůstávají v platnosti i do Forum Karlín, není zapotřebí je měnit. Vstupenky do Forum Karlín zakoupíte na GoOut.cz a v síti Ticketmaster.

Skunk Anansie se rozhodli oslavit 25. výročí svého vzniku koncertním albem [email protected], na kterém zazní nejlepší skladby z šesti studiových alb, která dosud natočili a současně s výročním programem vyrazí na světová pódia. Máme radost, že jedním z pódií bude i to naše kruhové.

Skunk Anansie byli odjakživa radikální. Jsou takoví i dnes, spojují ve své hudbě konfrontaci a něhu, politiku a emoce, výbušnost a klid. Daří se jim úspěšně míchat vlivy různých kultur a osobností v kapele. Když se vynořili z londýnských zkušeben v roce 1994, nadchli každého, kdo měl možnost je slyšet a vidět naživo. Nezněli jako nikdo před nimi.

Málokterá kapela je na pódiu tak živelná jako Skunk Anansie. Jejich vystoupení jsou smrští energie, hluku a originality. Koncertní album bylo nahráno během jejich turné v roce 2016 nazvaného Anarchytecture.

Když Skunk Anansie v roce 1994 vznikli s původním bubeníkem Robbie Francem, kluby a bary rezonovaly britpopem. Dvacetiletí bílí kluci třískali do kytar jako jejich někdejší idoly: The Beatles, The Who, The Kinks. Skunk Anansie byli téhle scéně na hony vzdáleni. Ve své DNA měli třaskavou směs rasy, pohlaví, sexuality, kulturních a hudebních vlivů. Působili jako outsideři, kteří chtěli ukázat, že je možné se lišit.

Mezi lety 1995 a 1999 kapela vydala několik úspěšných singlů, které je zapsaly do dějin moderní hudby, většina z nich se objeví i na albu [email protected]

Skunk Anansie předskakovali Therapy?, Bowiemu i U2, headlinovali na Glastonbury, vystoupili na třech koncertech v Jižní Africe, na pódiu se setkali s Lucianem Pavarottim na benefičním koncertu organizovaném dalajlámou.

„Rasismus pořád existuje, sexismus pořád existuje, homofobie pořád existuje a od chvíle, kdy se objevil Trump, probíhá válka,“ říká Skin. „Vývoj jde směrem dozadu a to my tolerovat nebudeme.“

Skin v roce loni obdržela ocenění Inspirational Artist na 2018 Music Week Women In Music Awards.

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Vstupenky online

Další akce

Dnes
19/10

18:00

Allah-Las / US, support: Mapache & Tim Hill

Koupit vstupenky
Zítra
20/10

20:00

G. Love solo / US, support: Gerald Clark

Koupit vstupenky
Čtvrtek
24/10

19:30

Gaia Mesiah, support: Phatlip

Koupit vstupenky
Sobota
26/10

18:00

Thurston Moore Group / US, support: Rattle

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program