Program

O akci:

Dreadzone v roce 2013 oslavili 20 let na scéně svým sedmým studiovým albem Escapades. Dlouho očekávané album se nahrávalo v Mick Jones studiu v Londýně a spoluprodukoval jej původní člen a spoluzakladatel Dreadzone Tim Bran. Se svou energickou taneční show se Dreadzone vrací po dvou letech do pražského Lucerna Music Baru. V minulém roce jste měli možnost potkat kapelu také na festivalu Rock for Churchill. Na rok 2015 si kapela připravila live set nejen s nejnovějšími peckami z aktuálního alba, ale také s největšími hity jejich bohaté historie jako jsou Little Britain, American Dread, Captain Dread a další.

V současnosti tvoří kapelu bubeník Greg Dread, bassmaster Leo Williams, MC Spee, legendární reggae vokalista Earl 16, kytarista Chris Compton a Bazil, který vládne elektronickým mašinkám.

Průkopníci electro-dubu vznikli v roce 1993. K zakládajícím členům bubeníkovi Greg Robertsovi (ex Big Audio Dynamite) a Timovi Branovi se brzo přidali basista Leo Williams a klávesista Dan Donovan (ex Big Audio Dynamite). Oblíbená kapela evropských festivalů v roce 1994 otevírala Pyramid Stage na legendárním britském festivalu Glastonbury. Jejich unikátní směs electra, dubu a reggae se stala brzy velmi populární mezi fanoušky nejen na Britských ostrovech, ale i po celé Evropě. Dreadzone vydali v roce 2011 bestofku The Good, The Bad And The Dread, která mapuje jejich ojedinělou hudební historii. V roce 2012 vyšla dvoudisková reedice průlomového alba Second Light, která obsahuje dříve nevydaný živý materiál.

Support: MikkiM & DJ Babylon Rocker

Koncert je warm-upem na 16. ročník festivalu Rock for Churchill, který proběhne 28. a 29. 8. ve Vroutku.
Informace o festivalu najdete zde –> www.rfch.cz

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Úterý
7/5

20:00

Dub Pistols / UK, support: MikkiM

Koupit vstupenky
Úterý
11/6

20:00

The Congos & The Gladiators / JM

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program