Program

O akci:

Protoje (vlastním jménem Oje Ken Ollivierre) je aktuálně jedním z nejpopulárnějších jmen současné reggae a dubwise scény a je společně s Chronixxem, Kabaka Pyramid a dalšími součástí hnutí mladých muzikantů Jah Ova Evil movement, kteří vrací do jamajské muziky více roots reggae, rastafariánského poselství, pozitivního přístupu a soběstačnosti.

Protoje je synem jamajské zpěvačky Lorny Bennett a calypso krále z ostrova St. Vincent a sám je v hudbě aktivní od roku 2005, kdy vydal mixtape Lyrical Overdose vol. 1 a ukázal, jak přirozeně má k sobě blízko reggae a hip hop. Poté začal intenzivně spolupracovat se svým bratrancem, kterým je světoznámý producent přezdívaný Don Corleon. Spolu vydali pár úspěšných singlů, které mu otevřely dveře do rádií a hlavně k fanouškům žánru, kteří ocenili jeho inovativní přístup. Jeden z prvních hitů, které tehdy vystřelily z ostrova je jeho duet Rasta Love společně s Ky-Mani Marleym. Velké debutové album The Seven Year Itch vyšlo v roce 2011 a následovala jej poté deska The 8 Year Affair o dva roky později.

Britská stanice BBC Radio 1Xtra jej brzy poté zařadila do přehledu „Hot for 2015“ a nemílila se. Na jaře roku 2015 vyšlo album Ancient Future, které patří mezi nejlepší reggae desky minulého roku. Najdete tu také megahit Who Knows, kde Protoje společně s Chronixxem, spolu vytvořili hymnu roku. Singl se dočkal vedle denních rotací v britských rádiích i remixu od Shy FX. Není proto divu, že Protoje byl letos nominován na ceny MOBO jako Best Reggae Act, a že jsme neodolali možnost jej pozvat do Prahy i s jeho kapelou The Indiggnation.

Číst méně

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Úterý
11/10

19:30

Sto zvířat

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program