Program

O akci:

Americká stoner rocková stálice Monster Magnet představí 4. července 2022 v pražském Lucerna Music Baru nové album A Better Dystopia, které vyšlo letos v květnu. Jako support se představí britská rocková parta Saint Agnes.

Když Monster Magnet (Dave Wyndorf, Phil Caivano, Bob Pantella, Garrett Sweeney a Alec Morton) vystoupili v únoru 2020 z letadla v USA po svém evropském turné, došlo jim, že je kulka minula jen o fous. Všichni byli zdraví, navzdory měsíčnímu vystupování v Itálii a Španělsku, zemích, na které dopadlo kladivo covidu a naprostý lockdown. Druhá část turné po Severní Americe měla začít o tři měsíce později… ale všichni víme, co následovalo. ŽÁDNÉ KONCERTY. Nikde. Takže co má dělat kapela, která třicet let vystupuje?

Frontman Dave Wyndorf vzpomíná…
„Věděli jsme, že během měsíce nejspíš umřeme nudou. Monster Magnet je koncertní kapela. Živíme se hraním pro lidi. Je to náš životní styl. Pak jsem navrhl, že natočíme „desku z bunkru.“ Vyloženě kutilskou desku, jen kapela, nahranou a smíchanou v miniaturním, ale kvalitním studiu Boba Pantelly Freak Shop Studios, kde zkoušíme, tady v New Jersey. Ale co nahrát? Vesmírné jam sessions?

Neměl jsem žádné nové skladby, neměl jsem moc chuť skládat, ale práce byla pořád lepší, než se koukat na zprávy s plnými nemocnicemi a umírajícími lidmi nebo s totálně posranou politikou. Svět hřímal “Dystopie! Apokalypsa! Revoluce!”. Všechno tohle jsem už kdysi slyšel a to mě hodilo do šedesátek nebo sedmdesátek a mého dětství – a přiválo seznam skladeb (jeden z mnoha), který nosím pořád u sebe a když můžu, tak ty písničky poslouchám před koncertem. Jasně že ty věci mám pořád v hlavě, celý život.

Album A Better Dystopia je kolekce písniček, které odrážejí (vědomě nebo nevědomě) časy paranoie v historii světa, ale zároveň ji naprosto vychylují tím, že si ji přivlastní. Deska z bunkru pro divnou dobu, která vás pořádně nakopne.”

Kapacita klubu a bezpečnostní a hygienická pravidla se řídí aktuálně platnými pravidly stanovenými Ministerstvem zdravotnictví ČR. Aktuální pravidla najdete ZDE.

Číst méně

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Dnes
5/12

19:30

Krucipüsk – ZRUŠENO

Více informací
Zítra
6/12

19:00

Kamil Střihavka & The Leaders! – PŘESUNUTO NA 12. 4. 2022

Více informací
Úterý
14/12

19:30

Mňága a Ždorp

Koupit vstupenky
Středa
15/12

19:30

Mňága a Ždorp

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program