Program

O akci:

Holandský hudební klenot se premiérově představí v Česku! Extravagantní umělkyně Sharon Kovacs, zpěvačka s vyholenou hlavou ukrývající pod medvědí kapucí hlas soulové legendy, je záhadným fenoménem.

Svou kariéru začala u hudby a později rozšířila svůj talent i do oblasti umění a módy. Po absolvování hudební školy a improvizovaných „open mic“ večerech v holandském Eindhovenu si přes různá úskalí vydláždila vlastní jedinečnou cestu a svým šarmem dobyla svět. Její bondovské tango noir z EP „My Love“ z roku 2013, částečně nahrané na Kubě, se okamžitě stalo evropským hitem.

Kovacs, která je hudebně inspirovaná velikány jako Holliday, Simone, Bassey, Winehouse a Beth Gibbons z Portishead se může pochválit množstvím ocenění, vystoupeními na velkých festivalech i po boku Robbieho Williamse. Za zmínku stojí i její smlouva s prestižní modelingovou agenturou Viva Paris.

V roce 2015 se debutové album Kovacs s názvem Shades Of Black dostalo do hitparád ve 36 zemích a v jejím rodném Holandsku se dokonce stalo jedničkou. Úspěch Kovacs potvrzuje i víc jak 60 miliónů zhlédnutí na YouTube.

Její druhé album Cheap Smell je jedním z nejupřímnějších a nejinspirativnějších sólových desek dekády. Jde o nekompromisní pokus vypořádat se světlem a stínem moderních vztahů, sérii přiznání o divoké lásce a jejích nástrahách, o hedonismu a závislosti, které se u Sharon v posledních letech zvedly jako silná emocionální horská dráha.

Kovacs zkrátka používá hudbu jako plátno k vyprávění příběhů, které vás strhnou svou poutavostí k neodkladnému poslechu. V rámci evropského turné vám své umění předvede 10. května 2022 v Lucerna Music Baru, kde představí i dlouho připravované nové album.

Číst méně

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Středa
23/2

19:00

Hudební ceny Vinyla 2021: DVA + Arleta + Miss Petty

Koupit vstupenky
Úterý
1/3

19:00

ATMO music – křest alba, special guest: Sofian Medjmedj, Reginald

Koupit vstupenky
Čtvrtek
10/3

19:00

MTO Universal Praha

Koupit vstupenky
Středa
16/3

19:30

Mňága a Ždorp

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program