Program

O akci:

Již pojedenácté budou uděleny ceny Vinyla pro svébytné a originální české hudební tvůrce a kapely. Odborná porota, složená převážně z řad aktivních hudebních publicistů, vybere to nejzajímavější za rok 2021 v kategoriích Deska, Objev a Počin roku.

Vyhlášeni budou také laureáti Ceny Jany „Apačky“ Grygarové pro hudební publicisty/ky a nově také laureáti výzvy Bastl Electronic Track určené na podporu mladých producentek a producentů.

A samozřejmě jde hlavně o hudbu, těšit se můžete na tři hudební sety.

Živě zahrají (festivalové sety): DVA, Arleta a Miss Petty.
Moderuje: Saša Michailidis

DVA (vítěz Vinyla Deska roku roku 2014)
Kabaret, cirkus, popsongy i kuchyňský beatbox! Bára Ungerová a Jan Kratochvíl chystají nové album a velký návrat. Jedna z nejúspěšnějších českých kapel v zahraničí odehrála na sedm stovek koncertů v Evropě, USA i na Réunionu. Za alba Fonók (2008) a Hu (2010) mají Anděla, za Botaniculu (2012) nezávislého herního Oscara, za Nipomo (2014) získali Vinylu a úspěch slaví i soundtrack Cherries On Air (2018) ke hře Chuchel. DVA aktuálně jen sporadicky vystupující zahrají jeden na Slavnostním vyhlášení jeden z mála jejich koncertů před velkým návratem spojených z jejich novou deskou, která by měla vyjít v létě letošního roku.

Arleta (nominace Vinyla Objev roku 2021)
Český rap zatím čeká na výraznější ženskou stopu, možná ji v následujících letech udělá Arleta se svým experimentálním přístupem k žánru. Rapuje od roku 2018, debutovala ale teprve vloni na nahrávce Ability To Damage Plant. Letošní EPčko Am2021 i trio následných singlů představuje rapperku odhodlanou dělat rap tak, jak v Čechách zatím nikdo. Vzkazy sexistům i temné intimní zpovědi o úzkostech noří do ponurých abstraktních beatů a zatěžkané atmosféry. Důležitou roli v její prezentaci hraje i vizualita.

Miss Petty (nominace Vinyla Objev roku 2021)
Z drag queen v královnu českého hyperpopu. Miss Petty dělá futuristický taneční pop, k němuž ale neodmyslitelně patří i témata body positivity, bourání stereotypů a aktivismus v boji za práva LGBT lidí v Česku. David Daniel aka Miss Petty dělá hudbu od začátku minulé dekády, souběžně se ale věnoval také dráze dragu, kde se prosadil o něco dříve než v hudbě. Miss Petty debutovala v roce 2020 a letos vydala eponymní EPčko. Spolupracuje s producenty, jako jsou Aid Kid nebo Toyota Vangelis.

Kapacita klubu a bezpečnostní a hygienická pravidla se řídí aktuálně platnými pravidly MZČR.

Číst méně

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Úterý
31/5

19:00

Samey / SK

Koupit vstupenky
Čtvrtek
2/6

20:00

IAMX / UK

Koupit vstupenky
Středa
15/6

19:00

Renne Dang – křest alba

Koupit vstupenky
Čtvrtek
16/6

20:00

Emma Smetana & Jordan Haj

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program