Program

O akci:

Vynikající floridský bluesový kytarista a zpěvák Damon Fowler vystoupí 13. září v Lucerna Music Baru v rámci koncertního cyklu Prague International Bluenight.

Fowler je muzikantem už od dvanácti let a protože byl nejen mimořádně talentovaný, ale i pilný, rychle ovládl hru nejen na tradiční typy kytar, tedy akustickou a elektrickou, ale také instrumenty, vyžadující zcela odlišnou hráčskou techniku – lap steel kytara nebo dobro. Tato nástrojová šíře dělá z Fowlerových nahrávek i koncertů zcela mimořádný zážitek, který násobí i jeho výrazný skladatelský rukopis, který cizeluje od svých prvních alb.

Damon Fowler vydal osm sólových alb, to první pod názvem Riverview Drive v roce 1999, a už tehdy byl mimořádně chválen nejen za instrumentální výkon, ale také za autorství všech songů. V letech 2009-2014 vydával na prestižní značce Blind Pig, jako producent zde s ním spolupracovala mj. hvězda louisianské bluesové kytary Tab Benoit. Ten produkoval i „all stars“ projekt Southern Hospitality, v němž se Fowler sešel s fenomenálním bluesovým pianistou Victorem Wainwrightem.

Zatím poslední album Alafia Moon, v pořadí osmé sólové, vydal Damon Fowler letos v březnu v produkci George Harrise (Cheap Trick, Rick Derringer, Brian Johnson). Velmi pozitivní reakce zmiňují protagonistovo dokonalé vyzrání v hráčském, pěveckém i skladatelském smyslu, hovoří o originalitě jeho propojení kořenných stylů americké hudby i – což je vzhledem k nadcházejícímu Fowlerovu koncertu v Praze obzvláště důležité – o značném koncertním potenciálu nového materiálu. Je zřejmé, že se dočkáme vystoupení aktuálního amerického bluesrockového umělce na vrcholu sil.

Kapacita klubu a bezpečnostní a hygienická pravidla se řídí aktuálně platnými pravidly stanovenými Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Číst více

Další akce

Neděle
4/6

20:00

One Ok Rock / JP – VYPRODÁNO

Vyprodáno
Středa
7/6

20:00

Psychedelic Porn Crumpets / AU, support: Thumpasaurus

Koupit vstupenky
Pondělí
12/6

20:00

Melvins / US, support: Taipei Houston

Koupit vstupenky
Neděle
9/7

20:00

Kiefer Sutherland / US, support: Sari Schorr

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program