Program

O akci:

Vynikající floridský bluesový kytarista a zpěvák Damon Fowler vystoupí 13. září v Lucerna Music Baru v rámci koncertního cyklu Prague International Bluenight.

Fowler je muzikantem už od dvanácti let a protože byl nejen mimořádně talentovaný, ale i pilný, rychle ovládl hru nejen na tradiční typy kytar, tedy akustickou a elektrickou, ale také instrumenty, vyžadující zcela odlišnou hráčskou techniku – lap steel kytara nebo dobro. Tato nástrojová šíře dělá z Fowlerových nahrávek i koncertů zcela mimořádný zážitek, který násobí i jeho výrazný skladatelský rukopis, který cizeluje od svých prvních alb.

Damon Fowler vydal osm sólových alb, to první pod názvem Riverview Drive v roce 1999, a už tehdy byl mimořádně chválen nejen za instrumentální výkon, ale také za autorství všech songů. V letech 2009-2014 vydával na prestižní značce Blind Pig, jako producent zde s ním spolupracovala mj. hvězda louisianské bluesové kytary Tab Benoit. Ten produkoval i „all stars“ projekt Southern Hospitality, v němž se Fowler sešel s fenomenálním bluesovým pianistou Victorem Wainwrightem.

Zatím poslední album Alafia Moon, v pořadí osmé sólové, vydal Damon Fowler letos v březnu v produkci George Harrise (Cheap Trick, Rick Derringer, Brian Johnson). Velmi pozitivní reakce zmiňují protagonistovo dokonalé vyzrání v hráčském, pěveckém i skladatelském smyslu, hovoří o originalitě jeho propojení kořenných stylů americké hudby i – což je vzhledem k nadcházejícímu Fowlerovu koncertu v Praze obzvláště důležité – o značném koncertním potenciálu nového materiálu. Je zřejmé, že se dočkáme vystoupení aktuálního amerického bluesrockového umělce na vrcholu sil.

Kapacita klubu a bezpečnostní a hygienická pravidla se řídí aktuálně platnými pravidly stanovenými Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Číst méně

Další akce

Zítra
19/10

18:30

Pavel Sedláček 80+

Koupit vstupenky
Čtvrtek
21/10

19:00

Meky Žbirka – ZRUŠENO

Více informací
Neděle
31/10

14:00

20 let Balbínky

Více informací
Úterý
2/11

19:30

Dr MAX 40 let + křest alba

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program