Program

O akci:

Večírek s českou hudební scénou během něhož budou uděleny výroční ceny Vinyla. A protože jde o svátek hudby, hudba bude na prvním místě. Těšit se můžete plnohodnotné sety z řad nominovaných: Toyota Vangelis, Petra Hermanova, Anna Vaverková a Klara Wodehn.

Moderuje Linda Bartošová.

Toyota Vangelis – Výklopný světlomety
Hyperpop pojatý jako fiktivní projížďka autem, mentální scrolling ve vzpomínkách a výlet do hloubi nitra. Debutové album Toyota Vangelis je ve znamení hledání vlastní identity na pozadí erupcí hudebních nápadů, které sahají od popu po experimentální elektroniku. Na desce Výklopné světlomety se podíleli třeba také Oliver Torr, Tokyo Drift nebo Klara Wodehn. Po loňské nominaci v kategorii Počin roku je to další zářez pro label Future Jiskří.

Petra Hermanova – In Death’s Eyes
V čele brněnské skupiny Fiordmoss získala Petra Hermanova v roce 2011 úplně první cenu Vinyla za objev roku. Skupina se pak ale rozpadla a Hermanova strávila skoro dekádu hledáním svého vlastního hudebního jazyka. Pomohlo jí až objevení autoharfy, kterou na svém uhrančivém sólovém debutu In Death’s Eyes míchá s kostelními varhanami a zpěvem v angličtině. Inspirovala se zde středověkým dronem i doom metalem a důležitou roli na desce hraje vyrovnávání se se smrtí blízkého člověka.

Anna Vaverková
Po loňské nominaci na objev roku se Anna Vaverková letos objevuje v kategorii Deska roku s debutovou dlouhohrající deskou Pozdravy z polepšovny. Piluje na ní svůj civilní elektronický pop o (ne)obyčejných věcech. Na desce, kterou Anna Vaverková natáčela v Berlíně s producentem Liamem Blomqvistem, zachycuje mladá písničkářka nejistoty, obavy i absurditu společenských tlaků, přítomné je ale i znovuobjevování lásky.

Klara Wodehn
Trap girl, která zahodila všechna klišé rapu. Producentka a vokalistka Klara Wodehn upgraduje rap o vlivy pokojíčkové elektroniky a důležitou součástí její prezentace jsou i psychedelické vizuály. Od svého debutu v lednu 2022 stihla vydat několik EPček, spolupracovat s Toyota Vangelis, Edovým synem nebo hudebnicí zzai, s níž v roce 2023 vydala desku Shygrlz.

Číst více

Další akce

Zítra
21/6

21:00

Pop 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann

Vstupenky na pokladně
Sobota
22/6

18:00

Beatsteaks / DE, special guest: International Music – VYPRODÁNO

Vyprodáno
Sobota
22/6

22:30

Pop 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann

Vstupenky na pokladně
Pátek
28/6

21:00

Pop 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann

Vstupenky na pokladně
Zobrazit celý program