Program

O akci:

Večírek s českou hudební scénou během něhož budou uděleny výroční ceny Vinyla. A protože jde o svátek hudby, hudba bude na prvním místě. Těšit se můžete na čtyři plnohodnotné sety z řad nominovaných: Anna Vaverková / lobbyboy&saab900turbo / Mat213 / Tamara.

Moderuje Zdeněk Lichnovský (Radio 1).

Anna Vaverková
Civilní elektronický pop o (ne)obyčejných věcech v životě. V devatenácti Anna Vaverková odjela z Prahy studovat do Berlína, kde se stala členkou indiepopové skupiny The Flavians, s níž si zahrála i na festivalu Glastonbury. K češtině se vrátila ve svém sólovém projektu, který je intimnější, ale nezapomíná ani na chytlavost. Na EPčku Roztomilá holka zpívá Anna Vaverková o stereotypech, úzkostech i hledání vlastní identity ve světě, který by nás měl nejraději co nejjednodušší.

Lobbyboy&saab900turbo
Kateřina Konvalinová a Erika Velická a jejich feministický rap, který nesmlouvavě střílí do všudypřítomného sexismu i nevlídné reality prekarizovaného života. Více než k domácí rapové scéně ale mají Lobbyboy&saab900turbo blízko k punku a světu výtvarného umění. Debutovaly v roce 2019, o rok později vydaly EPčko Z lásky, výrazně ale o sobě daly vědět až čtyřskladbovou kolekcí Macocha z ledna 2022.

Mat213
Matěj Čech aka Mat213 vystřelil v roce 2022 díky svéráznému diy popu, který nemá problém ve vteřině přepínat mezi absolutní upřímností a sebeztrapňujícím humorem. Jeho digitální písničkářství těží z poetiky postironické generace Z, v níž se mísí odkazy na počítačové hry s milostnými příběhy z MHD. Debutoval na YouTube v roce 2020, od té doby vydal nespočet na koleně natočených alb a EPček, z nichž zatím největší úspěch slavilo SS/22 EP s letním hitem 7teen.

Tamara
Silou kamarádství proti nevlídnému světu, písně jako stavební kameny utopie, kam se dá utéct. Písně pražské pětice Tamara evokují prosluněný prázdninový den, kdy jdou starosti stranou, pod povrchem se ale skrývá víc, než se zdá. Krása každodennosti a zachycení prchavých momentů, obyčejnosti, ale ne banality. Indierocková kapela Tamara debutovala singly v létě 2020, k debutové desce došli o dva roky později a natočili si ji sami. Nálepku „girl power sentimental punk“ berte s nadsázkou, ale obsahuje i špetku pravdy.

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Dnes
15/4

20:00

Buckshot of Black Moon / US + Radimo

Koupit vstupenky
Zítra
16/4

19:00

Lil Tracy / US + special guest: Brennan Savage, support: Drippin So Pretty – VYPRODÁNO

Vyprodáno
Středa
17/4

20:00

Lake Malawi – 10 let

Koupit vstupenky
Čtvrtek
18/4

18:00

UDG, special guest: Pekař

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program