Program

Top 6 listopadových koncertů

Pojďte se s námi podívat, co se bude v Lucerna Music Baru dít předposlední měsíc letošního roku. Hudební menu slibuje samé pochutiny, tady je šestka koncertů, na který se nejvíc těšíme.

6. 11. Levellers, support: Seán McGowan
Oblíbená britská folk-rock-punková skupina dorazí do Lucerna Music Baru oslavit třicet let působení na hudební scéně. To je opravdu dlouhá doba – vezměte si třeba, kolik toho za třicet let stihnul Ježíš! Levellers za tři dekády několikrát objeli celý svět, získali si miliony fanoušků (dobře, tady jsou na tom s Ježíšem stejně) a také stačili vydat 11 studiových alb (což je prokazatelně víc než Ježíš), přičemž to poslední s názvem We the Collective tvoří akustické covery starých dobrých hitů. U nás ale hoši zapojí všechny Marshally jako obvykle, takže nemějte strach – tenhle koncert rozhodně nebude žádný čaj o páté.

8. 11. Anna Calvi, support: Elskë
Další návštěvu z Velké Británie obstará uhrančivá Anna Calvi – fenomenální kytaristka, zpěvačka a písničkářka, která se pohybuje mezi alternativním indie popem a art rockem. Držitelka prestižní ceny Brit Award vydala v srpnu svoje třetí studiové album Hunter, které jí produkoval Nick Launay, stojící třeba za zvukem Nicka Cavea. Není proto náhodou, že basovou kytaru na desku nahrál Martyn Casey z The Bad Seeds. Pokud už na vás tedy padla podzimní nálada, nad večerem s Annou Calvi neváhejte ani minutu.

9. 11. Peter Hook & The Light
Dámy a pánové, tady není potřeba říkat vůbec nic navíc. Basák post-punkových legend Joy Division, jakož i následovnických elektroniků New Order – to je Peter Hook, vitální šedesátník, kterému byste ale takový věk vůbec nehádali. Jeho předloňský koncert v LMB vychvalovala média do nebes a vzhledem k tomu, že playlist aktuálního turné je poskládán z best of obou Hookových kapel, tak se vsadíme, že nás to zase odpálí úplně všechny.

14. 11. The Breeders, support: Disco Doom
Znáte Pixies? Asi znáte, kdo by neznal. A Pixies měli takovou hyperaktivní baskytaristku Kim Deal, které byla jedna kapela málo, a tak si společně s Tanyou Donelly z britských Throwing Muses založila druhou, The Breeders. A přestože tahle kapela vznikla už v devětaosmdesátém roce, tak v Praze ještě nikdy nebyla. To se ale změní 14. listopadu, kdy k nám The Breeders dorazí s čerstvě vydanou deskou All Nerv, která je první nahrávkou kapely po dlouhých deseti letech. Slibujeme příjemný večer plný alternativní rockové muziky s pořádně hutnou basovou linkou. Nebudete litovat!

22. 11. Gary Numan, special guest: Nightmare Air
Další právo první noci v Praze dostane 22. listopadu legendární zpěvák, skladatel a jeden z průkopníků elektronické hudby Gary Numan, který z Británie přiveze nálož new wave, synth popu a pořádně těžkého industriálu. Hudební vody čeří Gary Numan už od přelomu 70. a 80. let, kdy výrazně zabodoval s kapelou Tubway Army. Od té doby se drží na špici a jako svůj vzor ho uvádějí třeba Trent Reznor z Nine Inch Nails, chlapci z Depeche Mode, Marilyn Manson nebo The Prodigy. Ačkoli má Gary na krku už 6 křížků, tak pořád nepatří do starého železa – aktuální deska Savage (Songs from a Broken World) se dokonce dostala na druhé místo v Top 10 britského albového žebříčku.

30. 11. Sevdaliza
Konec dobrý, všechno dobré. Třicátého listopadu potěšíme svoje duše na koncertě holandsko-íránské zpěvačky Sevdalizy, která si během dvou předchozích koncertů v Praze stihla vybudovat jméno jako málokdo. Neuvěřitelný spirituální zážitek z poslechu její hudby je v živém provedení ještě o pořádný kus silnější. Trip-hop, experimentální elektronika, avantgardní pop. Cokoli o její hudbě řeknete, bude to pravda. Po loňském dechberoucím debutu ISON vydala letos EP The Calling a řadu brilantních skladeb má ještě v zásobě ze starších singlů. Sevdalizu můžete vidět třeba desetkrát a stejně budete chtít jít příště znovu. Lepší program na pátek 30. listopadu prostě neexistuje.