Program
Datum akce: 22/11 20:00

5 důvodů, proč zajít ve čtvrtek na Garyho Numana

Ve čtvrtek 22. listopadu rozbouří Lucerna Music Bar britský elektronický excentrik Gary Numan. A my pro Vás máme 5 důvodů, proč tenhle koncert nepropásnout. Vstupenky pořídíte do čtvrtečních 19h u nás na pokladně (690 Kč) anebo u nás na webu (733 Kč). Na místě budou vstupenky za 790 Kč.

1. Je to vizionář a průkopník
Gary Numan dělal temnou elektronickou muziku už v době, kdy v Československu bodoval Katapult. Svůj new wave, synth pop i těžký industriál podává Gary světu v přesných dávkách od roku 1979 a nezvyklou androidí stylizaci si drží už od dob své první kapely Tubway Army.

2. I v šedesáti letech rozpumpuje publikum
Ačkoli má Gary šedesátku na krku, rozhodně nesedí doma u krbu a neužívá si zaslouženého důchodu. Právě naopak – jeho live shows mají energie na rozdávání a jeho hlasová kondice je obdivuhodná!

3. Do Česka přijíždí poprvé
Čtvrteční koncert bude vůbec prvním, který v Česku Numan odehraje. Představí u nás svoje největší hity, stejně tak jako skvělé skladby z aktuální, nové desky. Zkrátka to nejlepší ze své téměř čtyřicetileté kariéry.

4. Jeho nové album sklízí úspěchy
Pražský koncert je součástí turné k novému albu Savage: Songs From A Broken World, které vyšlo vloni po čtyřech letech od předchozí desky. Album se dostalo na druhé místo v Top 10 britského žebříčku a je postaveno na příběhu vlastní novely popisující život na Zemi v blízké budoucnosti. V době vydání této nahrávky obdržel Gary také britské prestižní ocenění The Ivor Novello Inspiration Award, které dostávají výjimeční skladatelé inspirující další kreativní talenty.

5. Je vzorem pro generace hudebníků
Gary je vzorem desítek muzikantů z celého světa – mezi jeho oddané fanoušky patří třeba Trent Reznor z Nine Inch Nails, chlapci z Depeche Mode, Dave Grohl (Nirvana, Foo Fighters), Marilyn Manson nebo The Prodigy. Přijďte se ve čtvrtek přesvědčit na vlastní uši a oči, proč je tak oblíbený!