Program
Datum akce: 11/4 19:00

Indie-folkoví Amistat se vrací do Prahy

Před rokem Amistat v Praze fanoušky naprosto okouzlili a pro obrovský zájem se jejich koncert přesouval do větších prostor. I teď je většina lístků pryč a není se čemu divit! Hudba dvojčat Josefa a Jana Prasilových, kteří mají mimo jiné i české kořeny, je emotivní a plná prožitků, vyvolává pocity souznění a sounáležitosti. A přestože ji tvoří dvojčata, je v nich patrný vliv každého z nich, který je v některých chvílích velmi odlišný. Skladby, které Amistat tvoří, odkrývají příběhy dvou vypravěčů, příběhy, ve kterých dostává každý jejich hlas prostor.

„Jsme velmi odlišní, ale vždycky se propojíme, když jde o hudbu,“ říká Jan. „Vyrostli jsme na stejné muzice. Když se sladíte se sourozencem, je to přece jen jiné, než když se o nějakou harmonii pokoušíte s člověkem, který není váš příbuzný. Protože jsme dvojčata, měli jsme vždycky tak nějak stejný program a stejný plán. Nikdy jsme nechtěli nic jiného, protože jsme žili velmi podobné životy. A v tom je to všechno tak jedinečné,“ dodává.

Amistat připomínají moderního Simona & Garfunkela, inspiruje a ovlivňuje je Ben Howard, Kings of Convenience nebo třeba Kodaline. Amistat tvoří hravě a jemně, a přitom intenzivně. Jejich tvorba je svěží, ale nutí i přemýšlet. A nejlepší je naživo, kdy můžete v davu procítit, jak na koho působí. Protože na každého může působit úplně jinak. Dorazte.