Program
Datum akce: 27/3 19:00

Fast Food Orchestra pokřtí novou desku Bistro snů

Kapela Fast Food Orchestra je známá nekonvenčním přístupem ke své tvorbě. První deska v novém složení dostává čerstvou energii a svěží náboj. Bistro snů je pestrobarevné album, které spojuje různé hudební žánry, ale stavebním kamenem je stále veselá atmosféra ska-reggae. Na vydání nového počinu naváže devíti zastávkové turné, které vyvrcholí křtem 27. března v pražském Lucerna Music Baru. Album vyšlo 9. 2. 2024 ve fyzické i digitální podobě na všech streamovacích platformách.

Deska obsahuje celkem 14 písní, za jejichž produkcí stojí kapela ve spolupráci s Ondřejem Žatkuliakem. Natáčení proběhlo v Golden Hive Studiu, následný mix pak v Rooftop studiu. Všechny texty napsal zpěvák Filip „Fido“ Vondrášek a hudbu složili společně všichni členové. V průběhu loňského roku se fanoušci měli možnost na novinku připravit a nacítit prostřednictvím tří vydaných ochutnávek – Bistro snů, Pomeranč a Táhneme to dál. „Říká se to o každé desce, ale tahle je určitě tou naší nejlepší. Máme skvělou sestavu a chuť dělat věci naplno, a to se snad i odrazilo. Právě začíná Rok draka. Jde o nejpozitivnější rok čínského horoskopu, takže pevně věříme, že právě drak přinese albu úspěch,“ přeje si zpěvák Fido.

Rok draka není jediným spojením novinky s asijskou kulturou. „Celé album provází asijské symboly, které se nabídly náhodně ve chvíli, kdy jsme zhmotnili myšlenku, že jsme jako kapela Bistro, která rozváží krabičky s hudbou po bytech, domech a městech. Pak už jsme jen pokračovali. Kromě čínského draka jsme zakomponovali kočku Maneki Neko jako symbol hojnosti, asijské rondony ozdobené lžičkami, do nichž jsme se oblékli na promo fotky i do klipu Hvězdoplavci, který vyjde, co nevidět,“ doplňuje baskytarista Matěj.

„V průběhu večera, kdy desku pokřtíme, představíme pochopitelně naši novou desku, ale můžete se těšit i na naši starou jízdu. Společně vytvoříme skvělou atmosféru, tak dorazte slavit s námi,“ láká Adam. Tak dorazte!