Program

O akci:

3. března 2020 se v pražském Lucerna Music Baru chystá velký dancehallový večer, jehož hlavní hvězdou bude jamajský Elephant Man!

Populární kingstonský deejay, zpěvák a bavič O´Neil Bryan známý jako Elephant Man vydává muziku od roku 1997 a v rámci své dlouhé sólové kariéry natočil stovky a dost možná i tisíce singlů u velkých vydavatelství i labelů z kingstonského ghetta. Elephant Man je bez pochyb jednou z deseti nejdůležitějších postav tamní taneční scény posledních dvaceti let a jeho hlas se objevuje na mnoha zcela zásadních dancehallových riddimech (instrumentálkách) jamajské historie. Namátkou vzpomeňme alespoň riddimy Diwali, Kopa, Stepz, Applause, Coolie, Jiggy nebo třeba Bubble Up . V Elephantově úctyhodném katalogu jsou zásadní hymny, jako jsou třeba songy Pon De River, Willie Bounce, Signal di Plane, Father Elephant, Gully Creepa, Rah Rah, Nuh Linga, Crazy Hype, Five-O, Scooby Doo, Sesame Street a mnoho dalších.

Elephant Man vystoupí v Česku poprvé, v klubu Lucerna Music Bar, který akci připravuje ve spolupráci s reggae maratonci z týmu Jahmusic (tak jako i dlouhou sérii reggae koncertů předtím). A jelikož to bude 100% dancehall po delší době, chystáme i bohatý doprovodný program. Ze Slovenska přijede dancehallový projekt Pull Up Unity, který má za sebou už dvě alba a patří tu k hlavním dancehallovým pionýrům. Za českou scénu pak vystoupí Mad Coffin, což je alter ego jednoho z největších hlasů místní scény (pokud nevíte, nechte se překvapit). Budou i domácí selektoři a tanečnice z týmu The Limitless. A aby toho nebylo málo, na začátku večera před samotnou party ještě proběhne promítání zbrusu nového dokumentárního filmu Displace, který v Kingstonu natočil československý štáb v létě 2019 a jehož hlavním tématem je právě dancehallová kultura!

Číst více

Vstupenky online

Další akce

Pondělí
16/3

20:00

Švihadlo – křest alba

Koupit vstupenky
Úterý
24/3

20:00

United Flavour – křest alba

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program