Program

O akci:

Již podeváté budou uděleny ceny Vinyla pro svébytné a originální české hudební tvůrce a kapely. Odborná porota, složená převážně z řad aktivních hudebních publicistů, vybere to nejzajímavější za rok 2019 v kategoriích Deska roku, Objev roku a Počin / Událost roku.

Vedle samotného vyhlášení výsledků večer jako vždy nabídne především atraktivní hudební program, v rámci kterého tři tuzemské kapely představí tři mimořádné desky roku 2019.

Letos vystoupí:

Zvíře jménem podzim
V patnáctičlenném kolektivu se sešla řada zajímavých osobností ze známých kapel klubové scény, a právem tak bývají označováni za „all stars team“ domácí alternativy, jehož živé koncerty nabízejí úchvatnou audiovizuální show. V projektu působí Kittchen, Aid Kid, Spomenik a 27, půlka Kieslowski, Calm Season, MANU i Půljablkoň, třetina Obří broskve a MaTeMata. Na podzim vydali už druhou desku Září, které se od kritiků dostalo skvělého přijetí. Přijde si poslechnout, jak zní Zvíře živě.

Margo
Zpěvačka a producentka Margo (Aneta Martínková) na sebe na svém albovém debutu vydaném čtyři dny před koncem roku 2018 upozornila nejen dlouhými názvy písní. Deska pojmenovaná First I Thought Everyone’s Staring at Me but Then I Realized Nobody Cared – All the Creatures I Met Sitting on the Back Seat and How to Deal with What I’ve Learnt se spoléhá na suverénní písničkářské postupy míchající elektronické a akustické nástroje. Za zmínku stojí i civilní (anglické) texty, v nichž jsou zapsané její zážitky z cesty do Spojených států. Tam utekla na jeden semestr během studií zpěvu na konzervatoři a zpět se vrátila se sebevědomou a nekompromisní popovou deskou. Ta podle Jiřího Špičáka v Aktuálně.cz „udivuje dobrodružnou produkcí, silnými melodiemi a hlavně unikátním textařstvím a smyslem pro detail“. Produkce desky se ujal Tomáš Havlen a vyšla na komunitním labelu Bad Names.

Metastavy
Mix rapu, soulu a jazzu zatím v Čechách nikdo nedělal tak dobře jako Metastavy. Nejspíš je to tím, že pražské kvarteto má v čele básnířku (a klávesistku) Annu Hokešovou, která mačistické rapové vzorce nahrazuje poetickou výpovědí o životě dnešních mileniálů, není ani přemoudřelá ani nikterak laciná. Po úspěchu singlu Národní si Metastavy (kromě Hokešové ještě Marek Pach, Ursula Sereghy a Nodin Péči) vydali vlastním nákladem nečekaně vyspělý debut Až vyrostu a objeli s ním letní festivaly. „Debut pražského kvarteta zní suverénně a přesvědčivě. Komorně, zamyšleně, ale zároveň s jakousi taneční lehkostí,“ napsal o desce pro Headliner Antonín Kocábek.

Číst více

Sledujte interpreta

Akce na Facebooku

Další akce

Dnes
8/8

16:00

PSH Live Band – Open Air Výstaviště

Koupit vstupenky
Středa
12/8

16:00

Polemic + United Flavour – Open Air Výstaviště

Koupit vstupenky
Čtvrtek
13/8

16:00

Mňága a Žďorp – Open Air Výstaviště

Koupit vstupenky
Úterý
18/8

16:00

BSP – Open Air Výstaviště

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program