Program

O akci:

Hudebnice narozená v Detroitu si prošla těmi nejnevyzpytatelnějšími životními zkušenostmi a jako alchymista dokáže vykouzlit bičující freestyly (Cleaning Out My Closet), inspirativní vitamíny (Battle Cry s umělkyní Sia nominovanou na Grammy) a odvážné vizuály (strašidelný Resurrection). Tyto prvky se právem spojují a dělají z Angel Haze umělkyni, kterou dnes fanoušci i kritika respektují.

„Prošla jsem si kurevským růstem,“ říká rapperka a zpěvačka, která většinu svých dřívějších let strávila vyrůstáním v sektě a zároveň byla sexuálně zneužívána rodinným přítelem. Poté, co matka Angel utekla z extremistické církve a přestěhovala rodinu do Brooklynu v New Yorku, však Haze zjistila, že její skutečnou službou je poezie. „Musela jsem na sobě přijmout spoustu věcí a proměnit ty, které se mi nelíbí. Pak jsem vyšla na druhé straně. Jsem na to opravdu hrdá.“

V osmnácti letech Haze jako mladá básnířka vyhrála několik soutěží a svou lásku ke kultuře přenesla na YouTube a Tumblr, kde její nepřikrášlené, zpovědní texty zbožňovali posluchači, kteří nikdy neslyšeli takto veřejně vyprávěné životní příběhy.

Tato umělkyně (básnířka, textařka, zpěvačka a malířka), která se narodila africko-indiánským rodičům, se nikdy nevyhýbala pravdám o světě. To se promítá do všech aspektů její tvorby. V dnešní době, kdy jsou černošští a hnědí lidé obtěžováni a vražděni alarmujícím tempem, se zdá, že vystupovat proti nespravedlnosti je konvenční. Haze však předběhla dobu a své asertivní texty o kultuře znásilnění, duševních nemocech a rasové nerovnosti přednesla na festivalech, jako je Lollapalooza nebo vyhledávaná Pyramid Stage v Glastonbury.

Netrvalo dlouho a módní průmysl si rychle všiml pokrokového umění a trendů Hazeové. Stala se miláčkem a múzou nejlepších návrhářů v oboru – účastnila se přehlídek na newyorském, pařížském a milánském týdnu módy a procházela se po nich. Jedinečného stylu Angel si všimli například Donatella Versace, DKNY nebo JW Anderson.

Nenechte si ujít její jedinečnou show v Lucerna Music Baru!

Číst méně

Další akce

Čtvrtek
14/7

19:00

Key Glock / US

Koupit vstupenky
Sobota
23/7

18:00

Tion Wayne / UK

Koupit vstupenky
Středa
12/10

20:00

DJ Krush / JP

Koupit vstupenky
Pondělí
5/12

20:00

nothing,nowhere. / US, support: guccihighwaters, Sullii

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program