Program

O akci:

Téměř na rok přesně se 21. 2. do klubových prostor Lucerna Music Baru vrátí čtyřčlenná atlantská kapela Algiers, tentokrát se zbrusu novým albem There Is No Year.

Třetí řadová deska Algiers There Is No Year, která vyšla před pár týdny zatím sklízí velmi pozitivní ohlasy mezi fanoušky i hudebními kritiky a české publikum bude jedno z prvních, které bude moci slyšet nové songy naživo.

Koncept alba vzešel z básně zpěváka Franklina Jamese Fishera nazvané Misophonia. To slovo představuje formu snížené zvukové tolerance. Jedná se o neurologickou poruchu, která se projevuje pouze v případech výskytu specifických zvuků, nehledě na jejich hlasitost. Celá báseň je pak jakousi demontáží chorob světa a uvědomění si, že v něm převládá temná strana.

Textově se frontman Franklin James Fisher zaměřil na témata, která ho v současném světě nejvíc trápí, jako nerovnost mezi lidmi, korupce, ničení planety a nezvladatelný konzum. Tyto texty přetváří ve svém projevu do čisté energie plné naštvanosti i smutku. Po hudební stránce se jedná o mix monolitické vize prvního alba s rozsáhlejší písňovou architekturou druhého a to vše je podkresleno syntezátory.

Číst méně

Další akce

Čtvrtek
11/2

20:00

The Dead Daisies, very special guest: Those Damn Crows

Koupit vstupenky
Čtvrtek
11/3

20:00

Poletíme?

Koupit vstupenky
Čtvrtek
25/3

19:30

Mňága a Žďorp

Koupit vstupenky
Pondělí
19/4

19:00

Zakázaný ovoce + Jaksi Taksi

Koupit vstupenky
Zobrazit celý program